Опис
Мережевий інвертор Sungrow SG110CX — 110 кВт для сонячної електростанції бізнесу й промисловості
Sungrow SG110CX — трифазний мережевий (on-grid) сонячний інвертор на 110 кВт (110 кВА при 45 °C / 100 кВА при 50 °C) для комерційних і промислових сонячних електростанцій. Він перетворює постійний струм панелей на змінний 400 В і віддає енергію в мережу обʼєкта — на власне споживання або з експортом за правилами оператора.
Інвертор випускає Sungrow — китайський виробник сонячних інверторів і систем накопичення енергії. Модель належить до серії SG110CX (ревізія V112).
До 9 MPPT-трекерів (18 стрінгів) підключаються панелі при напрузі до 1100 В; максимальна повна потужність на виході — 110 000 ВА, ККД — до 98,7 % (європейський 98,5 %).
Захист IP66, антикорозійний клас C5, робота при −30…+60 °C, понад +50 °C — зниження потужності і висоті до 4000 м (понад 3000 м — зниження потужності) дозволяють ставити інвертор на даху, фасаді чи майданчику під відкритим небом.
Важливо: це мережевий інвертор без батареї. Під час відключення мережі він автоматично зупиняється (захист від острівного режиму) і резервного живлення не дає — для роботи під час відключень потрібна гібридна система з акумуляторами.
Призначення та сфери застосування
Підприємства та виробництва. Дахові й наземні СЕС, які вдень покривають споживання цехів, компресорів, вентиляції й освітлення та зменшують купівлю енергії з мережі.
Склади, логістичні центри, торговельні обʼєкти. Великі дахи під панелі й денне навантаження — холодильні камери, кондиціонування, освітлення.
Агросектор. Елеватори, ферми, теплиці, зрошення й переробка: денне споживання збігається з виробітком сонця.
Соціальні та офісні будівлі. Лікарні, школи, адміністративні будівлі, бізнес-центри зі стабільним денним навантаженням.
Продаж енергії. Віддача надлишків у мережу за договором з оператором системи розподілу та за чинними правилами для активних споживачів.
Обʼєкти з вимогами оператора мережі. Керування активною й реактивною потужністю та проходження провалів напруги — для підключення за технічними умовами ОСР.
Кількість інверторів, потужність масиву панелей і схема підключення визначаються денним споживанням обʼєкта, площею даху й технічними умовами оператора мережі.
Сонячні входи (MPPT) — основа виробітку
- 9 незалежних MPPT-трекерів, по 2 стрінги на трекер — 18 стрінгів.
- Максимальна вхідна напруга: 1100 В; напруга старту 250 В, мінімальна робоча 200 В.
- Діапазон MPPT: 200–1000 В; на повній потужності — 550–850 В; номінальна напруга 585 В.
- Робочий струм: 26 А на MPPT; струм короткого замикання — 40 А на MPPT.
- Розʼєми DC: MC4 (до 6 мм²); якщо напруга системи може перевищити 1000 В — потрібні MC4 Evo2.
Інженерні переваги сонячної частини
9 MPPT. Панелі на різних скатах, з різною орієнтацією чи затіненням працюють кожна у своїй оптимальній точці, а проблемний стрінг не тягне вниз увесь масив.
Висока напруга 1100 В. Довші стрінги — менше паралельних ліній, тонші кабелі й менші втрати на постійному струмі.
Великий струм на трекер. 26 А на MPPT — під сучасні панелі великої потужності.
Напруга холостого ходу стрінга в морози не повинна перевищувати 1100 В, а для повної потужності робоча напруга має бути в діапазоні 550–850 В. Кількість панелей у стрінгу розраховує проєктувальник за паспортом панелей.
Електрична частина й підключення до мережі
- Підключення: 3/N/PE, 400 В (діапазон 320–460 В).
- Частота: 50 Гц (45–55 Гц) / 60 Гц (55–65 Гц).
- Номінальна активна потужність 110 000 Вт; максимальна повна — 110 000 ВА (110 кВА при 45 °C / 100 кВА при 50 °C).
- Максимальний струм на виході: 158,8 А.
- Коефіцієнт потужності: > 0,99 на номіналі; регулюється від 0,8 випереджального до 0,8 відстаючого; THDi < 3 % (на номінальній потужності).
- Підключення AC: OT/DT-клеми до 240 мм², мідні або алюмінієві кабелі.
Інвертор синхронізується з мережею й віддає енергію лише тоді, коли мережа в нормі. Регулювання коефіцієнта потужності дозволяє виконати вимоги оператора щодо реактивної потужності.
Режими потужності
Номінальна активна потужність 110 000 Вт — тривала віддача в мережу за нормальних умов. Повна потужність 110 кВА при 45 °C / 100 кВА при 50 °C: у спеку інвертор знижує віддачу, тому важливі тінь і вентиляція.
Максимальна повна потужність 110 000 ВА — запас для роботи з реактивною потужністю за вимогами мережі.
Керування потужністю. Обмеження активної та реактивної потужності, контроль швидкості наростання потужності, проходження провалів і стрибків напруги (LVRT, HVRT) — для вимог оператора мережі.
Без резервного живлення. Під час зникнення мережі інвертор вимикається за кілька мілісекунд — це обовʼязковий захист людей, які ремонтують лінію. Сонячна енергія в цей час не використовується.
Розрахунок
Струм на виході: I = P / (√3 × U) = 110 000 Вт / (1,73 × 400 В) ≈ 158,8 А на фазу.
За максимальної повної потужності: 110 000 ВА / (1,73 × 400 В) ≈ 158,8 А — під цей струм підбирають кабель і автомат (у специфікації максимальний струм — 158,8 А).
Скільки дасть енергії сонце
Мережевий інвертор не накопичує енергію — він одразу віддає її на споживачів обʼєкта чи в мережу. Тому головне питання не «скільки працюватиме», а скільки енергії дадуть панелі.
Виробіток за добу (орієнтовно)
| Сезон | Панелі 110 кВт |
|---|---|
| Літо (5–5,5 год пікового сонця) | 412,5–453,8 кВт·год |
| Весна / осінь (3–4 год) | 247,5–330 кВт·год |
| Зима (1–1,5 год) | 82,5–123,8 кВт·год |
Виробіток за місяць (орієнтовно, 30 днів)
| Сезон | Панелі 110 кВт |
|---|---|
| Літо | 12 375–13 612 кВт·год |
| Весна / осінь | 7425–9900 кВт·год |
| Зима | 2475–3712 кВт·год |
Розрахунок: потужність панелей × пікові сонячні години × 0,75 (температура, кут, забруднення, перетворення). Фактичний виробіток залежить від регіону, орієнтації й нахилу панелей, затінення та обмежень експорту.
Конструкція та виконання
- Ступінь захисту IP66, антикорозійний клас C5.
- Охолодження: інтелектуальне примусове повітряне охолодження.
- Робоча температура −30…+60 °C, понад +50 °C — зниження потужності; вологість 0–100 % (без конденсації); висота до 4000 м (понад 3000 м — зниження потужності).
- Топологія: безтрансформаторна; категорія перенапруги OVC II (DC), OVC III (AC).
- Власне споживання вночі: < 2 Вт.
- Габарити 1051 × 660 × 362,5 мм (Ш × В × Г), маса 89 кг; монтаж — настінний (кронштейн у комплекті).
Інвертор масою 89 кг монтують на міцну стіну чи раму з запасом простору для охолодження, без прямого сонця на корпусі. Перегрів понад межу, вказану виробником, знижує віддачу.
Захист, моніторинг і керування
- Вбудований захист: захист від переполюсування DC, від короткого замикання AC, від струму витоку, контроль мережі, контроль замикання на землю, DC-вимикач, захист від острівного режиму (зсув частоти).
- Захист від імпульсних перенапруг: тип I + II (DC), тип II (AC).
- AFCI (захист від дугових пробоїв): так.
- Відновлення PID-ефекту панелей: так (вбудоване відновлення PID).
- Моніторинг стрінгів: так (без запобіжників, з контролем струму стрінгів).
- Реактивна потужність уночі (Q at night): так.
- Індикація: LED-індикатори, Bluetooth + застосунок; звʼязок: RS485; опційно WLAN, Ethernet.
- Діагностика Smart I-V Curve (з логером Sungrow, EyeM4 або iSolarCloud).
Мережеві стандарти, яким відповідає інвертор, наведено в характеристиках. Підключення СЕС до мережі, налаштування захистів і режиму експорту виконують за технічними умовами оператора системи розподілу.
Технічні характеристики Sungrow SG110CX
Загальні параметри
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Модель | SG110CX (ревізія V112) |
| Тип | трифазний мережевий (on-grid) сонячний інвертор, без батареї |
| Номінальна активна потужність | 110 000 Вт (110 кВА при 45 °C / 100 кВА при 50 °C) |
| Максимальна повна потужність | 110 000 ВА |
| Максимальний ККД | 98,7 % |
| Європейський ККД | 98,5 % |
Сонячні входи (PV)
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Максимальна вхідна напруга | 1100 В |
| Напруга старту | 250 В |
| Мінімальна робоча напруга | 200 В |
| Номінальна вхідна напруга | 585 В |
| Діапазон MPPT | 200–1000 В |
| Діапазон MPPT на повній потужності | 550–850 В |
| Кількість MPPT / стрінгів | 9 / 18 (2 на MPPT) |
| Максимальний вхідний струм | 26 А на MPPT |
| Струм короткого замикання | 40 А на MPPT |
| Розʼєми DC | MC4 (до 6 мм²); якщо напруга системи може перевищити 1000 В — потрібні MC4 Evo2 |
Мережа та вихід AC
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Підключення | 3/N/PE, 400 В (діапазон 320–460 В) |
| Частота | 50 Гц (45–55 Гц) / 60 Гц (55–65 Гц) |
| Максимальний струм AC | 158,8 А |
| Коефіцієнт потужності | > 0,99 на номіналі; регулюється від 0,8 випереджального до 0,8 відстаючого |
| THDi | < 3 % (на номінальній потужності) |
| Підключення AC | OT/DT-клеми до 240 мм², мідні або алюмінієві кабелі |
Захист і звʼязок
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Захисти | захист від переполюсування DC, від короткого замикання AC, від струму витоку, контроль мережі, контроль замикання на землю, DC-вимикач, захист від острівного режиму (зсув частоти) |
| Захист від перенапруг (SPD) | тип I + II (DC), тип II (AC) |
| AFCI | так |
| Відновлення PID | так (вбудоване відновлення PID) |
| Моніторинг стрінгів | так (без запобіжників, з контролем струму стрінгів) |
| Q at night | так |
| AC-вимикач | немає |
| Індикація | LED-індикатори, Bluetooth + застосунок |
| Звʼязок | RS485; опційно WLAN, Ethernet |
| Мережеві стандарти | IEC 62109, IEC 61727, IEC 62116, IEC 60068, IEC 61683, VDE-AR-N 4110:2018, VDE-AR-N 4120:2018, IEC 61000-6-3, EN 50549, CEI 0-21, VDE 0126-1-1/A1, UTE C15-712-1 |
Корпус, габарити та маса
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Ступінь захисту | IP66, антикорозійний клас C5 |
| Охолодження | інтелектуальне примусове повітряне охолодження |
| Робоча температура | −30…+60 °C, понад +50 °C — зниження потужності |
| Вологість | 0–100 % (без конденсації) |
| Висота встановлення | до 4000 м (понад 3000 м — зниження потужності) |
| Власне споживання вночі | < 2 Вт |
| Топологія | безтрансформаторна |
| Категорія перенапруги | OVC II (DC), OVC III (AC) |
| Габарити (Ш × В × Г) | 1051 × 660 × 362,5 мм |
| Маса | 89 кг |
| Монтаж | настінний (кронштейн у комплекті) |
Характеристики наведено за заводською специфікацією Sungrow SG110CX (V112) та інструкцією користувача.
Інженерні переваги Sungrow SG110CX
- 110 кВт в одному корпусі. Менше інверторів на СЕС — простіші монтаж, моніторинг і обслуговування.
- 9 MPPT і 18 стрінгів. Гнучке розміщення панелей на складних дахах.
- ККД до 98,7 %. Європейський ККД 98,5 % — мінімальні втрати на перетворенні.
- Вхід до 1100 В. Довгі стрінги й менше кабелю на постійному струмі.
- Виконання IP66. Монтаж на вулиці, робота при −30…+60 °C.
- Захист від перенапруг тип I + II (DC), тип II (AC). Захищені входи панелей і вихід у мережу.
- AFCI. Захист від дугових пробоїв у кабелях і розʼємах панелей.
- Керування потужністю за вимогами мережі. Активна й реактивна потужність, LVRT/HVRT, реактивна потужність уночі.
Що необхідно врахувати під час вибору
- Мережевий інвертор не дає резервного живлення: при відключенні мережі він зупиняється. Для резерву потрібна гібридна система з батареями.
- Денне споживання обʼєкта й площа даху — під потужність масиву.
- Схема стрінгів: 9 MPPT × 2 стрінги, напруга холостого ходу з урахуванням морозу — до 1100 В, робоча — в межах 550–850 В для повної потужності.
- Струм стрінга — до 26 А на трекер; підходять сучасні панелі великої потужності.
- Лінія AC і автомат — під максимальний струм 158,8 А, мережа 3 фази 400 В.
- Технічні умови оператора системи розподілу: дозволена потужність, режим експорту, облік.
- Схему обмеження віддачі в мережу (лічильник, логер) визначає проєкт.
- Місце монтажу — міцна стіна чи рама під 89 кг, без прямого сонця, з вентиляцією.
- Моніторинг через інтернет — модуль WLAN/Ethernet або логер (опційно).
- Проєкт, монтаж і введення в експлуатацію — кваліфікованими електриками за інструкцією виробника.
ENERGOBAZA допоможе визначити, чи підходить Sungrow SG110CX для вашого обʼєкта: зорієнтує за потужністю СЕС, кількістю панелей і схемою стрінгів.
Комплектація
За переліком виробника:
- Інвертор
- Монтажний кронштейн (2 частини + сполучна планка)
- Вкручувані ручки — 4 шт.
- DC-розʼєми з наконечниками — 18 шт.
- Ущільнювальні блоки для комунікаційного вводу — 3 шт.
- Комплекти кріплення M10 — 4 шт.
- Гвинти M4 і M6 (набір)
- Шестигранний ключ
- OT-клеми — 2 шт.
- Документи: коротка інструкція, пакувальний лист, гарантійний талон
Сонячні панелі, кабелі, автомат AC, логер і модулі WLAN/Ethernet не входять. Комплектність перевіряємо перед відправленням.
Питання та відповіді
Чи працюватиме інвертор, коли вимкнуть світло?
Ні. Мережевий інвертор зупиняється разом із мережею — це вимога безпеки. Для живлення під час відключень потрібен гібридний інвертор з акумуляторами.
Чи можна підключити акумулятор?
Ні, батарейного входу немає. Накопичення енергії можливе лише окремою системою з гібридним інвертором.
Скільки панелей можна підключити?
Сумарну потужність визначає проєкт: 9 MPPT по 2 стрінги, напруга стрінга — до 1100 В з урахуванням морозу.
Чи можна не віддавати енергію в мережу?
Інвертор підтримує керування активною потужністю. Схему обмеження віддачі (лічильник, логер) визначає проєкт — звіримо комплект під ваш обʼєкт.
Чи можна продавати електроенергію?
Технічно так. Продаж оформлюють з оператором системи розподілу за чинними правилами для вашого обʼєкта.
Чи можна ставити на вулиці?
Так, корпус IP66; бажано під навісом або з північного боку, щоб уникнути перегріву.
Висновок
Sungrow SG110CX — трифазний мережевий інвертор 110 кВт з 9 MPPT для комерційних і промислових сонячних електростанцій.
Він приймає 18 стрінгів при напрузі до 1100 В, працює з ККД до 98,7 % і підтримує керування потужністю за вимогами мережі.
Це рішення для зменшення витрат на електроенергію вдень. Якщо потрібне живлення під час відключень, поєднайте СЕС із гібридною системою накопичення.






Відгуки
Відгуків немає, поки що.